Jak przenieść program w wersji sieciowej jeżeli komputer jest jednocześnie serwerem?

Liczba odwiedzin posta: 750
Jeżeli posiadamy wersje sieciową i potrzebujemy przenieść program na inny komputer z komputera który jest serwerem w pierwszej kolejności musimy zrobić kopię bezpieczeństwa. Aby to uczynić wchodzimy w zakładkę "narzędzia" i wybieramy opcję "kopia bezpieczeństwa z funkcją e-archiwum".
Tworzymy kopię i kopiujemy ją na dysk zewnętrzny(np. pendrive). Następnie już na nowym komputerze pobieramy instalator i podczas instalacji wybieramy opcję "ten komputer będzie serwerem". Po instalacji programu i serwera przenosimy wcześniej zrobioną kopię do folderu archiwum(domyślnie znajduję się na dysku C w folderze Mega-Tech/Faktura Small Business).
Uruchamiamy funkcję "kopia bezpieczeństwa z funkcją e-archiwum" i przywracamy kopię. Teraz pozostaje nam tylko zmienić nazwę serwera na pozostałych komputerach(nazwa serwera to nazwa komputera albo jego ip). Jeżeli okazałoby się, że nadal nie możemy połączyć się z bazą na końcówkach musimy jeszcze poprawić login, hasło i nazwę bazy(dane te uzyskamy podczas instalacji serwera).

Tym sposobem proces przeniesienia serwera na inny komputer można uznać za zakończony.


Powrót


Dodaj komentarz